Futsal: Salines TC iznenadio Mostar SG

U zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH u futsalu Salines TC je u Mejdanu savladao aktuelnog prvaka i lidera na tabeli Mostar SG sa 5:3.

Bilo je to najbolje izdanje ove sezone podmlađene ekipe Salinesa koja je nakon prvog poluvremena imala vodstvo 2:0 golovima Denija Imširovića i Mirka Marinkovića.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu tuzlanski tim je imao velikih 3:0 kada je pogodio Admir Čorhodžić. Dvije minute poslije na 3:1 je smanjio Anel Radmilović.

Poslije pogotka gosti su krenuli na sve ili ništa, što su domaći znalački iskoristili te preko Imširovića i Beganovića poveli sa 5:1, što je na kraju bila nedostižna prednost za gostujući sastav.

Do kraja utakmice golovima Vesića Mostar SG je uspio da smanji na konačnih 5:3.

Nakon pet pobjeda bio je ovo prvi poraz ove sezone vodećeg Mostara, dok je Salines TC sa trećem pobjedom napravio pomak za jednu poziciju na tabeli i sada je peti sa deset bodova.

U okviru 7. kola u subotu se igra gradski tuzlanski derbi Salines TC – Bosna Kompred, dok će Mostar SG ugostiti Sarajevo.