Gradski derbi bez pobjednika: Tuzla City – Sloboda 1:1

Gradski rivali Tuzla City i Sloboda u okviru 24.kola Premijer lige BiH podijelili su bodove odigravši na Tušnju 1:1.

Domaćin u ovom susretu Tuzla City je u uvodnom dijelu meča imao više loptu u svom posjedu dok su fudbaleri Slobode s druge strani pravili veliki broj grešaka na sredini tereni. U takvoj igri Tuzla City je uspjela doći do vodstva. Igrala se 18.minuta kada je nakon centaršuta Efendića Crnkić efektno pogodio mrežu golmana Muminovića.

Sve do 36.minute nismo vidjeli ništa značajnije na terenu a onda je Sloboda došla do izjednačenja. Čivić je uzdrmao prečku gola golmana Nurkovića, a lošu reakciju odbrane plavih koristi Husejinović za 1:1.  Ovo je bio prvi gol Slobode nakon 347 odigranih minuta. Poslijedni put stariji tuzlanski premijerligaš je postigao gol Čeliku u Zenici u 20. prvenstvenom kolu. I tada je bio strijelac Husejinović.

U nastavku  susreta  strijelac gola za crveno crne imao je šansu za potpuni preokret u 44. minuti kada je njegov udarac završio pored gola. U narednom napadu pokušao je i Smajić.

U drugom poluvremenu vidjeli smo samo borbenost obje ekipe koja nije doprinijela željeni rezultat. Sloboda je na otvaranju drugog dijela zaprijetila preko Smajića i Husejinovića, dok je Tuzla City naizgledniju šansu imala u 84. minuti kada je udarac rezerviste Šarčevića izblokirao Adžem.

Ovo je bio drugi gradski derbi ove sezone koji je završio rezultatom 1:1. U onom prvom Sloboda je slavila sa 1:0 kao i u pripremnoj utakmici za drugi dio sezone.