Hurtić u Beču na obilježavanju godišnjice genocida u Srebrenici

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić učestvovat će na skupovima posvećenim 28. godišnjici genocida u Srebrenici u Beču 7. i 8. jula, na poziv Saveza bosanskohercegovačkih udruženja u Austriji „Consilium Bosniacum“.

Ministar Hurtić će sutra navečer učestvovati na tribini koja je posvećena budućnosti Srebrenice, te govoriti o aktivnostima i projektima Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine koji su realizovani u proteklim godinama u ovom gradu, saopćeno je iz Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice.

Dan kasnije, ministar će učestvovati na Maršu mira, a potom govoriti na skupu posvećenom 28. godišnjici genocida u Srebrenici. Na skupu će se, između ostalih, obratiti i predstavnici žrtava genocida, zastupnici u austrijskom parlamentu, predstavnici organizatora, ali i ministrica pravde Republike Austrije Alma Zadić, te drugi gosti.

Parlament Republike Austrije je 6. jula 2022. godine jednoglasno usvojio Rezoluciju o sjećanju na genocid u Srebrenici.              

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...