Island iznenadio Argentinu(1:1)

U prvom susretu 1. kola grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji Argentina i Island odigrali su 1:1 na stadionu u Moskvi. Iako je Argentina bila veliki favorit, na kraju se mučila i osvojila samo bod, a tragičar je Lionel Messi, koji je promašio penal.

Već u osmoj minuti Tagliafico je glavom pokušao ugroziti gol Islanđana, ali nije bio precizan. Ubrzo je sjajnu šansu imao Bjarnason, ali je pucao malo pored gola.

Aguero je u 19. minuti uspio da primi loptu u šesnaestercu, a onda snažnim udarcem da zatrese mrežu Islanda za slavlje Argentinaca, no ono nije dugo trajalo.

Samo četiri minute kasnije Alfred Finnbogason koristi zbunjenost islandske odbrane i pogađa za 1:1.

U ostatku utakmice Argentina je napadala, stvarala šanse, no jednostavno nije uspijevala da postigne pogodak. Najbolju šansu imao je u 64. minuti Messi, kada je šutirao penal, no odbranio se Halldorsson.

Kako se bližio kraj utakmice, nervoza kod Argentinaca bivala je sve veća, Messi je pokušavao nešto da napravi sam, imao je dobar udarac i u 81. minuti, ali lopta nije htjela u gol i ostalo je 1:1.

Loše je tim Argentine krenuo u borbu za zlato, a u drugom meču ove grupe večeras se sastaju Hrvatska i Nigerija.

Argentina – Island 1:1 (Aguero 19/ Finnbogason 23)

Izvor:sportsport.ba