Izrael naredio evakuaciju u južnom Bejrutu uoči vazdušnih napada

Izraelska vojska naredila je u utorak stanovnicima tri područja u južnom Bejrutu da se evakuišu prije vazdušnih napada, javlja Anadolu.

Vojska je naredila stanovnicima da ostanu 500 metara dalje od nekoliko zgrada u naseljima Haret Hreik, Ghobeiry i Al-Leik u južnom predgrađu Bejruta.

Objavljena je mapa zgrada koje će gađati, navodeći da će “djelovati snažno” protiv onoga što su nazvali imovinom i interesima Hezbollaha u toj oblasti.

Izraelska vojska je u više navrata izdavala naredbe za evakuaciju civila u nekoliko oblasti širom Libana od početka svoje vazdušne kampanje na tu zemlju krajem septembra.

(RTVTK/Anadolija)

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...