James predvodio Cleveland do novog finala NBA lige

Košarkaši Cleveland Cavaliersa prvi su finalisti NBA lige.

Cleveland je slavio sinoć u gostima u odlučujućem, sedmom meču finala istočne konferencije protiv Boston Celticsa rezultatom s 87:79, te izborio veliko finale četvrtu godinu zaredom.

Najbolji košarkaš današnjice LeBron James predvodio je Cleveland s 35 poena, 15 skokova i devet asistencija, te osigurao svoj osmi uzastopni nastup finalu.

Boston je propustio veliku priliku da se pred svojom publikom plasira u finale. Celtisi su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu i na odmor su otišli s blagom prednošću od četiri poena, međutim Cleveland je u drugom poluvremenu preokrenuo stvari u svoju korist i upisao veliku pobjedu.

U timu Bostona najefikasniji je bio Jayson Tatum s 24 poena i sedam skokova, dok je Al Horford dodao 17 poena. Pored Jamesa u timu Clevelanda raspoložen je bio i Jeff Green s 19 poena. Prvaci istoka u ovom meču igrali su bez bitne karike – povrijeđenog Kevina Lovea.

Cavaliersi će u finalu igrati protiv pobjedika finalne serije zapada, gdje će pobjednika odlučiti također sedma utakmica između aktuelnih prvaka Golden State Warriorsa i Houston Rocketsa.

Odlučujući meč će biti odigran večeras u Houstonu.