Juniori OKK Sloboda na finalnom turniru prvenstva BiH

Juniori OKK Sloboda plasirali su se na završni turnir prvenstva BiH. Sloboda je u posljednjoj utakmici polufinalnog turnira savladala Borac sa 68:55.

Banajlučk isastav je nakon deset minuta igre imao vodstvo 20:13, da bi domaći košarkaši odigrali drugi period mnogo bolje i dobili ga rezultatom 19:10, za prednost na odmoru od 32:30.

Domaći košarkaši održavali su tu prednost i u nastavku koja je povremeno rasla na pet do sedam poena razlike. Tri minute prije kraja Borac dolazi na samo poen zaostatka 56:55. Nakon toga Sloboda je zaigrala mnogo bolje u odbrani pa gosti do kraja nisu uspjeli postići niti jedan poena u odnosu na 12 domaćih košarkaša za konačnih 68:55.

Tuzlanski tim je do pobjede nad Banjalučanima predvodio dvojac Haris Dedajić – Emir Čerkezović koji su postigli 23 odnosno 21 poen. Kod Borca najefikasniji je bio Andrej Đukić sa 15 poena.