Kako poboljšati uslove liječenja oboljelih od reumatskih bolesti ?

Javna tribina – edukacija za pacijente oboljele od hroničnih, sistemskih bolesti, kao i za doktore u primarnoj zdravstvenoj zaštiti održana je danas u prostorijama Doma zdravlja u Tuzli. Cilj je bio okupiti što veći broj oboljelih, kako bi se educirali o bolestima, te osposobili za samostalan rad u zajednici. Osim toga nadležni se žele podstaknuti na omogućavanje veće dostupnosti lijekova. Organizator edukacije bilo je Udruženje osoba oboljelih od reumatskih bolesti TK „Snaga“.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...