Karate: Pet medalja reprezentacije BiH na omladinskom Evropskom prvenstvu u Pragu

U glavnom gradu Češke Republike, Pragu, održano je Evropsko karate prevenstvo za kadete, juniore i takmičare do 21 godine. Reprezentacija Bosne i Hercegovine imala je veoma uspješan nastup sa osvojenih pet medalja: dvije zlatne i tri srebrene.

Titule evropskih prvaka osvojili su kadet Tarik Salkić u borbama do 63 kg i Mahir Džuho u konkurenciji do 21 godine u borbama do 84 kg.

Srebrene medalje pripale su:  kadetu Luki Pejiću borbe do 57 kg, juniorki Emini Sipović borbe do 59 i Pavlu Dujakoviću borbe do 60 kg u konkurenciji do 21 godine.

Zapažene nastupe imale su još Marina Kurteš i Nejla Brkan koje su u konkurenciji do 21 godine u borbama kategorije do 61 i preko 68 kg osvojile peta mjesta.

U ukupnom plasmanu u konkurenciji 48 zamalja bh. reprezentacija je zauzela visoko 5 mjesto.

Zasluge za odlične rezultate pripadaju i selektorima: Lejli Ferhatbegović-Dizdarević, Arminu Topaloviću, Borisu Jeličiću, Milanu Bojiću, Goranu Đekiću i Edhemu Haliloviću.