Karate: Sandro Krešić bronzani na Svjetskoj ligi u Limasolu

0
36

Protekle sedmice u kiparskom Limasolu održavala se Svjetska Liga 1 u karateu na kojoj je nastupilo 900 takmičara iz 50 država svijeta.

Član Karate kluba “DO” iz Tuzle Sandro Kresic u kategoriji juniori +76 kg osvojio je bronzanu medalju.

Reprezentativac BiH je ostvario pobjede protiv prvaka Rusije 3:1, Belgije 4:1 i Ukrajine 7:1. U polufinalu je izgubio od predstavnika Slovenije nakon sudijskog preglasavanja. U borbi za bronzu Krešić je savladao takmičara iz Bugarske 3:1.

Sandru Krešiću je ovo treća svjetska medalja sa Svjetske Lige 1 i jedini je karatista u Bosni i Hercegovini koji je uspio osvojiti svjetske medalje u svim uzrasnim nivoima takmičenja. Prva je osvojena u Umagu 2017. godine kao mladji kadet do 14 godina, zatim Venecija 2019. godine kao kadet do 16 godina i sada u Limasolu treća medalja u juniorskoj konkurenciji do 18 godina.

Naredne godine Sandro Krešić prelazi u seniore i očekuje se da i u ovoj konkurenciji nastavi kontinuitet sjajnih rezultata.