Košarka: Bratunac slavio u Mejdanu

Prekinuta je seriju od tri uzastopne pobjede košarkaša Slobode. Tuzlaci su u Mejdanu poraženi od Bratunca 83:79.

Domaći trener Damir Mulaomerović imao je znatno skraćen roster što je i uticalo na ovaj rezultat. S obzirom da se radilo o zaostaloj utakmici 6. prvenstvenog kola za Slobodu nisu mogla igrati četiri pojačanje Miličević, Lelić i američki dvojac Strong – Ihek.

I Bratunac je iz istog razloga bio lišen usluga Pavlovića I Tresača.

Bila je ovo veoma neizvjesna utakmica a nešto konkretniji i koncentrisaniji u posljednjim minutama susreta bili su igrači Bratunca.

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena što i pokazuje rezultat 20:19. Sloboda je u drugoj četvrtini bila za nijansu bolja, ali se nije uspjela rezultatski dovoljno odvojiti tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 36:32 za domaćina.

U trećoj dionici igre igrači Bratunca ulaze šuterski raspoloženi i nešto agresivniji odbrambeno što im se na kraju četvrtine isplatilo jer su uspjeli stići rezultatski deficit i vratiti utakmicu na početak rezultatom 54:54. U posljednjoj, ujednoj i najefikasnoj četvrtini susreta, Sloboda je ispustila konce igre iz svojih ruku što su gosti iskoristili i ostvarili prednost koju crveno-crni do kraja nisu mogli preokrenuti iako su do posljednjih sekundi hvatali rezultatski priključak.

Treba reći da su gosti pogodili čak 13 trojki u ovom susretu, a predvodio ih je bivši igrač crveno-crnih Marko Rikalo sa 23 poena dok je Dejan Ćup postigao 20. U Slobodi je najefikasniji bio Ibrahim Durmo sa 26 poena. 12 je dodao Adi Alikadić, 11 Milan Munižaba dok su po 10 poena postigli Fahrudin Manjgafić i Jakov Mustapić.

Sloboda je sada na omjeru pobejda i poraza 7-7 a narednu utamicu igrat će u utorak u Mejdanu sa Čelikom u okviru Kupa. Prvenstveni susret protiv Sparsa koji se trebao igrati ovog vikenda odgođen je zbog obaveza sarajevskog tima u ABA2 ligi.