Košarkaši poraženi u Permu

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Permu od Rusije 70:53 u okviru 4. kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Naša selekcija je odlično odigrala prvo poluvrijeme. Nakon deset minuta igre imali smo minimalnu prednost 16:15, da bi se na odmor otišlo kod rezultata 36:32 za Rusiju.

Pobjednik je odlučen u trećem periodu u kojem su izabranici Duška Vujoševića postigli samo 6 poena, pa su domaći u posljednju četvrtinu ušli sa velikih 19 poena viška 57:38.

U  preostalih 10 minuta Rusija je sačuvala prednost za konačnih 70:53.

Rusiju su do pobjede predvodili Fridzon sa 16, Zubkov sa 13, Karašev i Khvostov sa 11 te Kulagin sa 10 poena.

Kod naše reprezentacije sjajan je bio Musa sa 26 poena.

U drugom susretu naše grupe Francuska je pobijedila Belgiju 64:49.

Nakon ovog kola Francuska je prva na tabeli sa sve četiri pobjede. Rusija i BiH imaju po dvije pobjede i dva poraza, dok je Belgija doživjela sva četiri poraza.

Kvalifikacije se nastavljaju 29. juna kada dočekujemo Francusku.