Liga 6: Sloboda poražena u Širokom Brijegu

U trećem kolu Lige 6, košarkaši Slobode poraženi su na gostovanju u Širokom Brijegu 81:78. Uprkos tome što su domaći vodili u prve dvije četvrtine, crveno-crni se vraćaju u trećoj i preokreću rezultat. Međutim u samoj završnici susreta domaći uspijevaju napraviti mini seriju i upisati pobjedu čime su se revanširali Slobodi za poraz na Pecari u regularnom dijelu sezone.  Najbolji pojedinac u redovima Slobode bio je Ibrahim Durmo koji je za 40 odigranih minuta ostvario double-double učinak sa 20 poena i 10 skokova. Draško Albijanić je upisao 18, Delalić je zabio 17, dok je Đorđe Lelić postigao 12 poena. Kada su u pitanju igrači Širokog, najefikasniji je bio Luka Božić koji je također odigrao svih 40 minuta utakmice i zabio 17 poena, 14 je dodao Mateo Čolak dok su po 12 imali Ive Ivanov, Mate Vucić i Ivo Ćavar. Sloboda već u nedjelju ide na novo gostovanje kada će ih u Boriku ugostiti ekipa Borca iz Banja Luke.