Liga Evrope

Završena su četiri meča osmine finala Lige Evrope.

Ekipa Arsenala slavila je na gostovanju protiv Milana rezultatom 0:2. Mkhtaryan je goste doveo u 15. minuti utakmice, da bi Ramsey u 4. minuti nadoknade prvog poluvremena povećao prednost, i tako postavio konačni rezultat utakmice.

Borussia Dortmund poražena je na domaćem terenu protiv Salzburga rezultatom 1:2. Goste je u vodjstvo doveo Berisha u 49. minuti udarcem sa bijele tačke. Isti igrač je sedam minuta kasnije povećao prednost svog tima. Domaći su smanjili u 62. preko Schurrle.

Lyon je u gostima  minimalno trijumfovao protiv CSKA Moskve  0:1. Strijelac jedinog gola bio je Marcelo u 68. Minuti..

Ekipa Atletico Madrida je svom stadionu slavila sa 2:0 protiv Lokomotiv Moskve. Domaći su poveli u 22. minuti preko Nigueza, a za povečanje vodjstva je pogodio Costa na startu drugog poluvremena.Koke je bio strijela za konačan rezultat.