Liga nacija: Golom Edina Džeke BiH savladala Austriju

– Pred punim tribinama stadiona “Bilino polje“ u Zenici izabranici selektora Roberta Prosinečkog odigrali su tešku utakmicu protiv iskusne ekipe Austrije

ZENICA (AA) – Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras selekciju Austrije rezultatom 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Pred punim tribinama stadiona “Bilino polje“ u Zenici izabranici selektora Roberta Prosinečkog odigrali su tešku utakmicu protiv iskusne ekipe Austrije.

Niti jedna ekipa u prvom poluvremenu nije imala izrazite prilike za postizanje gola, a domaća selekcija Bosne i Hercegovine na početku drugog poluvremena imala je dvije dobre prilike koje nisu uspjeli realizirati Edin Džeko i Haris Duljević.

Bosanskohercegovački nacionalni tim u vodstvo je došao u 78. minuti meča. Odličnu asistenciju Elvisa Sarića u gol odluke pretvorio je kapiten tima Edin Džeko.

BiH je trenutno lider Grupe 3 u B diviziji UEFA-ine Lige nacije, a naredni meč igra na domaćem terenu 15. oktobra protiv Sjeverne Irske. Mjesec kasnije će “zmajevi“ igrati posljednji meč na gostovanju u Austriji.