Liga prvaka: Atalanta razbila Valenciju, Leipzig slavio u Londonu

Tottenham Hotspur's English midfielder Dele Alli (C) clashes with RB Leipzig's Welsh midfielder Ethan Ampadu (L) and RB Leipzig's German defender Lukas Klostermann during the UEFA Champions League round of 16 first Leg football match between Tottenham Hotspur and RB Leipzig at the Tottenham Hotspur Stadium in north London, on February 19, 2020. (Photo by Glyn KIRK / IKIMAGES / AFP) (Photo by GLYN KIRK/IKIMAGES/AFP via Getty Images)

Sinoć su odigrane još dvije utakmice osmine finala elitnog evropskog klupskog fudbalskog takmičenja Lige prvaka.

Italijanska Atalanta je na stadionu “Giuseppe Meazzi“, odnosno “San Siro“ u Milanu deklasirala Valenciju sa 4:1.

Fudbaleri tima iz Bergama su bolje otvorile meč i poveli već u 16. minuti golom Hansa Hateboera. Pred kraj prvog poluvremena prednost Atalatne udvostručio je slovenski reprezentativac i rođeni Prijedorčanin Josip Iličić. U drugom poluvremenu golove za visokih 4:0 za Atalantu pogađali su Remo Freuler i još jednom Hatenoera. Gol utjehe za španski tim postigao je rezervista Denis Cheryshev.

U drugom sinoćnjem meču osmine finala prošlogodišnji finalist Tottenham je u Londonu dočekao njemačku ekipu RB Leipzig. Bila je to tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj je do minimalne pobjede došao Leipzig i to golom Time Wernera u 58. minuti sa bijele tačke.

U utorak su u prvim mečevima osmine finala Lige prvaka Atletico Madrid s 1:0 savladao tim Liverpoola, a Borussia je u Dortmundu s 2:1 bila bolja od PSG-a.

U preostalim parovima osmine finala Lige prvaka naredne sedmice će  igrati  Chelsea-Bayern, Napoli-Barcelona, Real Madrid-Manchester City i Lyon-Juventus.

Uzvratni susreti osmine finala su na rasporedu u martu, nakon čega će biti održan žrijeb parova za četvrtfinalne duele.

Sama završnica, odnosno finale Lige prvaka na rasporedu je 30. maja, a igrat će se na Olimpijskom stadionu “Ataturk“ u Istanbulu.