Liga prvaka: Dva gola Edina Džeke! Juventus bolji od Manchester Uniteda

Bosanskohercegovački nogometni reprezentativac Edin Džeko postigao je dva pogotka uz jednu asistenciju u pobjedi Rome od 3:0 nad CSKA iz Moskve, u meču trećeg kola G-grupe Lige prvaka.

Džeko je u 30. minuti pogodio za vodstvo Rimljana, a 13 minuta kasnije još jednom je zatresao mrežu tima iz Moskve za sigurnu prednost na poluvremenu. Kapitenu bh. reprezentacije bio je to peti pogodak u Ligi prvaka u ovoj sezoni po čemu se izjednačio na čelu liste strijelaca s Lionelom Messijem.

Uz dva pogotka Džeko je upisao i asistenciju kod trećeg gola Rome, koji je u 50. minuti postigao Cengiz Under.

U drugom meču u grupi Real Madrid je savladao Viktoriju Plzen sa 2:1 i nakon tri kola dijeli prvu poziciju sa Romom.

U jednom od derbija kola Juventus je na Old Traffordu pobijedio Manchester United s 1:0, golom Paula Dybale u 17. minuti. Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu za Juventus, kao i Ermin Bičakčić u dresu Hoffenheima, koji je na svom terenu remizirao s Lyonom 3:3. Dva gola za njemački tim postigao je Andrej Kramarić (33., 47.), a u strijelce se upisao i Joelinton koji je u 90. minuti donio bod svojoj ekipi. Strijelci za Lyon bili su Bertrand Traore (27.), Tanguy Ndombele Alvaro (59.) i Memphis Depay (67.).

Manchester City je u gostima pobijedio Šahtar s 0:3 i preuzeo vodstvo u ovoj grupi. Strijelci su bili David Silva (30.), Aymeric Laporte (35.) i Bernardo Silva (71.).