Liga prvaka: Poraz Sarajeva u Brestu u znaku sudijske greške

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli proći u 3. pretkolo Lige prvaka. Šampion BiH je u 2. pretkolu poražen u Brestu od bjeloruskog prvaka Dynama sa 2:1.

Domaćin je bolje otvorio meč i poveo golom Mikhaila Gordejchuka već u trećoj minuti. Sarajevo je se rezultatski vratilo u 34. minuti kada je izjednačio Andrej Đokanović.

Bjeloruski tim je bolje otvorio i drugo poluvrijeme i u novo vodstvo od 2:1 došao golom Abdoulayea Dialloa u 49. minuti meča.

Do kraja utakmice bilo je nekoliko izglednih šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.
Sarajevo je sredinom drugog poluvremena uspjelo postići pogodak preko Mersudina Ahmetovića ali je neopravdano poništen zbog nepostojeće nedozvoljene pozicije napadača bh. ekipe, čime je Sarajevoi drastično oštećeno.

Sarajevo je tako eliminirano iz kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka, ali će igrati treću rundu kvalifikacija za Evropa ligu.