Liga prvaka : Real i Bayern sigurni

Ekipa Real Madrida savladala je Juventus u Torinu u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka rezultatom 3:0 čime su stigli na korak do plasmana u polufinale ovog takmičenja.

Početak utakmice bio je kao iz snova za navijače Real Madrida. Cristiano Ronaldo dovodi Real Madrid u vodstvo.

U drugom poluvremenu, Real Madrid je faktički osigurao prolazak u polufinale Lige prvaka. Prvo je Ronaldo u 51. minuti imao veliku priliku da poveća vodstvo svoje ekipe, ali je šutirao pored gola, a onda u 64. minuti Portugalac postiže fenomenalan pogodak.

On je dočekao centaršut Carvajala s desne strane, a onda sjajnim akrobatskim udarcem makazicama matira nemoćnog Buffona za 2:0. O kakvom golu se radi, ali i igračkoj veličini, najbolje pokazuje činjenica da je prepuni stadion domaćih navijača aplaudirao Ronaldu nakon drugog gola.

Da Juventus nema šansi u ovom meču bilo je jasno nakon 66. minute kada je Dybala dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.Aktuelni prvak Evrope nakon toga je u potpunosti preuzeo kontrolu nad igrom iz čega je Marcelo u 72. minuti pogodio za 3:0, a to se na kraju ispostavio i kao konačni rezultat.

Ekipa Bayerna porazila je Sevillu nakon preokreta u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka, a konačni rezultat na Ramón Sánchez Pizjuán stadionu glasio je 2:1.

Sarabia  u 32.minuti Sevillu dovodi u vodstvo. On je iskoristio neopreznost Bernata na lijevom beku i nakon što je pokupio loptu ispred njega, lagano je savladao Ulreicha.

Četiri minute nakon toga, Arturo Vidal zbog povrede napustio je igru, a umjesto njega na teren je ušao James Rodriguez. Već u prvom napadu Kolumbijac dodaje do Riberyja, a pokušaj centaršuta francuskog igrača nesretno pogađa Navasa i odlazi u mrežu Seville za 1:1.

Heynckes je u drugom poluvremenu umjesto Bernata u igru ubacio Rafinhu.U  68. minuti Bayern dolazi do preokreta. Ribery je centrirao, lopta dolazi do Thiaga, a veznjak Bavaraca uz pomoć jednog igrača Seville loptu šalje u gol za 1:2.