Liga prvaka: Sarajevo – Celtic 1:3

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od škotskog Celtica s 3:1 u prvom meču prvog pretkola Lige prvaka.

Celtic je od prve minute utakmice na stadionu “Asim Ferhatović Hase” imao terensku inicijativu, a prema najavama taktika Husrefa Musemića se zasnivala na takvoj postavci igre i pokušajima da Sarajevo iz kontranapada ugrozi gol škotskog šampiona.

Iako je škotski predstavnik imao posjed lopte, Sarajevo je u prvom dijelu meča na Koševu imalo ozbiljnije prilike. Takvu igru Musemićevi izabranici krunisali su u 30. minute, kada je Oremuš nakon kornera matirao gostujućeg golmana.

Napadi gostiju isplatili su se u 34. minutu kada preciznim udarcem Johnstona s dvadesetak metara dolaze do izjednačenja.

Celtic dolazi do vodstva već početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu kada je Edouard nakon greške igrača Sarajeva preciznim udarcem matirao Kovačevića.

Pet minuta prije kraja utakmice Celtic dolazi i do trećeg pogotka kada je Sinclair bez većih problema primio loptu u šesnaestercu Sarajeva i petom postigao pogodak.

. Revanš će biti odigran naredne sedmice u Glasgowu.