Liverpoolu Superkup Evrope

Fudbaleri Liverpoola osvojili su trofej Superkupa Evrope, nakon što su u Istanbulu savladali ekipu Chelseaja sa 5:4 nakon izvođenja jedanaesteraca. Poslije 90 minuta igre i produžetaka rezultat je bio 2:2.

Utakmica između aktuelni osvajači UEFA-inih Lige prvaka i Evropa lige Liverpoola i Chelsea odigrana je na stadionu Bešiktaša “Vodafone Arena” pred  nešto više od 40.000 gledalaca.

Zanimljivo je da je pravdu na terenu u Istanbulu dijelila Francuskinja Stephanie Frappart. To je prvi put u historiji da žena sudi duel muških timova u takmičenjima Evropske fudbalske federacije.

Londonski “plavci” su poveli u 36. minutu. Gol je postigao Olivier Giroud nakon odlične akcije i asistencije Christiana Pulišića.

Tim s “Anfielda“ uspio je već na početku drugog poluvremena izjednačiti na 1:1, a gol je nakon odlične akcije postigao Sadio Mane.

Već u petoj minuti prvog produžetka fudbaleri Liverpoola su odigrali dobru akciju koju je golom za vodstvo ponovo realizirao Sadio Mane.

Vodstvo Liverpoola trajalo je svega šest minuta, a onda je Jorginho izjednačio rutinskom realizacijom penala.

Do kraja produžetaka mreže su mirovale, pa je pobjednik tražen izvođenjem udaraca s 11 metara.

Više pribranosti i sportske sreće imali su fudbaleri Liverpoola koji su izvođenje jedanaesteraca riješili u svoju korist rezultatom 5:4 i okitili se trofejem Superkupa Evrope.