Luka Modrić osvojio “Zlatnu loptu”

Kapiten hrvatske reprezentacije i jedan od najboljih nogometaša madridskog Reala, Luka Modrić, dobitnik je “Zlatne lopte” na svečanosti koja je održana u Parizu.

On je proglašen za najboljeg u Evropi ispred Portugalca Kristijana Ronalda (Cristiano) i Francuza Antoana Grizmana (Antoine Griezmann).

Na četvrtom mjestu je Francuz Kilijan Mbape (Kylian Mbappe), peti je Argentinac Lionel Mesi (Mesi) a iza njega je Egipćanin Mohamed Salah.

Sedmu poziciju zauzima Francuz Rafael Varan, Belgijanci Eden Hazar (Hazard) i Kevin De Brujne (Bryne) su osmi i deveti, a Englez Hari Kejn (Harry Kane) je deseti.

Modrić (33) iza sebe ima sezonu iz snova. U septembru je osvojio FIFA-inu nagradu za najboljeg igrača svijeta.

Sa Real Madridom je osvojio Ligu prvaka, dok je kao najbolji igrač turnira vodio Hrvatsku do drugog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

“Zlatnu loptu” je 2007. godine osvojio Kaka, tada fudbaler Milana. Nakon njega, ovu nagradu su osvajali samo Leo Mesi i Kristijano Ronaldo.

Portugalac i Argentinac su po pet puta osvojili ovo prestižno priznanje.