Mladost na Tušnju pobijedila Slobodu

U utakmici 9. kola Lige za opstanak na Tušnju su nogometaši Slobode poraženi od Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 2:3 (0:3).

Iako utakmica ni za jednu ekipu nije imala rezultatsku važnost, nedopustivo loša igra Tuzlaka u odbrani rezultirala je velikom prednošću gostiju već nakon prvih 45 minuta igre.

Mrežu golmana Azira Muminovića načeo je u 19. minuti Amer Hiroš, a u 23. minuti bilo je 0:2.

Gosti su izveli udarac iz kuta, uspavana odbrana Tuzlaka dozvolila je Almiru Aganspahiću da, nakon “odbijenca” domaćeg golmana, pošalje loptu u mrežu.

Domaći igrači mučili su se da stvore kakvu-takvu priliku za gol, u prvom poluvremenu nije im to uspjelo, a u finišu prvog dijela susreta, nakon što je Bojan Regoje iz velike udaljenosti uzdrmao gredu, odbijenu loptu u mrežu je poslao Denis Čomor.

U finišu utakmice Tuzlaci su spasili obraz postigavši dva gola. Prvi je u 87. minuti postigao Aleksandar Ignjatović, a pred sam kraj utakmice debitanstki gol postigao je junior Saša Maksimović.

Sloboda je igrala bez “kartoniranih” Anela Husića i Edisa Smajića, ali to ne umanjuje zaslužen uspjeh Mladosti.

Rezultati susreta devetog kola Lige za opstanak u nogometnoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine:

Gošk – Borac 1:0
Čelik – Vitez 0:1
Sloboda – Mladost 2:3