U Bosni i Hercegovini jutros je pretežno oblačno vrijeme.
Temperature zraka izmjerene u 7.00 sati: Bjelašnica -3; Ivan-sedlo i Livno 0; Sokolac 2; Bihać, Bijeljina, Bugojno, Gradačac, Srebrenica i Tuzla 3; Prijedor, Sanski Most i Zenica 4; Banja Luka, Doboj, Drvar i Široki Brijeg 5; Stolac 9; Mostar i Trebinje 12 i Neum 13 stepeni.
Danas će u Bosni i Hercegovini biti pretežno oblačno vrijeme. Vjetar slab sjevernog i sjeveroistočnog smjera. U poslijepodnevnim i večernjim satima vjetar mijenja smjer na jugo. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 3 i 8, na jugu zemlje od 11 do 16 stepeni.
U Sarajevu će biti pretežno oblačno vrijeme. Najviša dnevna temperatura zraka oko 5 stepeni, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.
U petak 24.11.2023., pretežno oblačno vrijeme. U prvom dijelu dana lokalno slaba kiša se očekuje u Hercegovini i na jugozapadu Bosne. Prema kraju dana i tokom noći kiša širom zemlje. U područjima iznad 1000 m očekuje se postepeni prelazak kiše u susnježicu i snijeg. Vjetar slab do umjeren, veći dio dana, južni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 2 do 8, na jugu do 12, a dnevna od 10 do 16 °C.
U subotu 25.11.2023., pretežno oblačno vrijeme sa slabim padavinma. U sjevernim područjima Bosne i u Hercegovini se očekuje kiša, a u ostatku zemlje susnježica ili snijeg. Poslije podne padavine prestaju u Hercegovini, a krajem dana i tokom noći i u većem dijelu Bosne. U Hercegovini i na jugozapadu Bosne umjerena do jaka bura, a u ostatku zemlje slab do umjeren sjeverni i sjeverozapadni vjetar. U Hercegovini i na zapadu Bosne olujni, a u ostatku zemlje, povremeno, jaku udari vjetra. Jutarnja temperatura zraka od -2 do 4, na jugu do 10, a dnevna od -1 do 5, na jugu do 8 °C.
U nedjelju 26.11.2023., u Hercegovini pretežno sunčano, a u Bosni pretežno oblačno vrijeme. U Bosnije je povremeno moguć slab snijeg ili susnježica. Vjetar umjeren do pojačan zapadni i sjeverozapadni. Poslije podne vjetar u slabljenju. Jutarnja temperatura zraka od -4 do 0, na jugu do 2, a dnevna od -2 do 4, na jugu do 8°C.
