Novi poraz Slobode

Nakon novog debakla na Tušnju i ubjedljivog poraza od Širokog Brijega 3:0 svima je jasno da Slobodu do kraja sezone očekuje grčevita borba za opstanak. Za ono što su pokazali u duelu sa širokobriježanima domaći igrači zaslužuju sve kritike i definitivno je da će šef stručnog štaba Slavko Petrović imati mnogo problema kako bi ekipu vratio na pobjedničke staze.

U ovoj utakmici Sloboda je samo u prvih pet minuta imala igru kada je dva puta po desnoj strani prošao Ordagić ali bez završnog pasa i kada je pokušaj Krpića glavom završio preko gola.

Nakon toga sve je bilo u znaku gostiju. Već u 6. minuti Menalo je bio u velikoj šansi. Prevario je i golmana Muminovića ali je loptu iz praznog gola izbacio Ignjatović.

Dvije minute poslije Menalo je ipak pogodio mrežu domaćih. S desne strane je centrirao Ćorluka a mladi reprezentativac BiH između stopera Slobode pogodio za vodstvo Širokog Brijega.

Igrala se 15. minuta kada su gosti mogli udvostručiti prednost. Ćulum je u svom šesnaestercu faulirao Ćorića za jedanaesterac. Isti igrač j izveo najstrožiju kaznu ali je Muminović odbranio.

U 27. minuti Todorović je iz daljine zaprijetio golmanu gostiju Bilobrku, da bi u 35. minuti na drugoj strani nakon brze akcije u prilici bio Menalo.

Pobjednik je praktično odlučen u 41. minuti. Čabraja se prošetao kroz odbranu Slobode i iz mrtvog ugla pogodio za 0:2.

U drugom poluvremenu Široki Brijeg je znalački čuvao stečenu prednost i u potpunosti kontrolisao utakmicu. Konačnih 0:3 postavio je rezervista Baraban i to poslije velike greške Hairlahovića.

Poslije novog poraza Sloboda je pala na pretposljednje 11. mjesto na tabeli sa samo 9 bodova iz 12 utakmica.