Nurkić vodio Portland do pobjede nad Sacramentom

Portland Trail Blazersi su u četvrtoj utakmici NBA predsezone savladali Sacramento Kingse rezultatom 97:83 , a jednu sjajnu utakmicu odigrao je bh. centar Jusuf Nurkić. Blazersi su od samog početka utakmice pokazali da su kvalitetnija ekipa od Kingsa, a nakon prve četvrtine rezultat je glasio 29:24. Do kraja poluvremena Portland je samo povećao prednost, te je nakon 24 minute igre imao vodstvo od 11 poena razlike. Kingsi su tek u trećoj dionici uspjeli smanjiti zaostatak na šest poena, ali više od toga nisu mogli. U posljednjoj četvrtini Portland je zaigrao bolje i mirno priveo ovaj susret kraju. Jusuf Nurkić je za 27 minuta na terenu uspio ubaciti 16 poena, te je bio najefikasniji igrač Blazersa. On je također imao sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Damian Lillard je ubacio 14 poena, dok je dva manje dodao CJ McCollum. U redovima Kingsa najbolji je bio Justin Jackson s 16 poena, dok su Labissiere i Mason dodali po tri poena manje.