Obilježena 30. godišnjica zločina nad logorašima logora “Batković”, i rušenja Atik i Džedid džamija u Janji

Prvog aprila obilježava se 30. godišnjica  formiranja logora Batković. Kroz ovaj logor prošlo je više od 4.000 logoraša, a ubijeno najmanje 80. Svi oni koji su preživjeli strahote ovog logora svakodnevno su bili izloženi različitim oblicima zlostavljanja. Osim prisjećanja na strahote preživljene u logoru kao i odavanja počasti ubijenim Bošnjacima Bijeljine i Janje, danas je obilježena i godišnjica rušenja džamija na ovom području.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...