Odbojka: BiH se revanširala Albaniji

Muška odbojkaška reprezentacija BiH ostvarila je prvu pobjedu u okviru G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Izabranici selektora Duška Nikolića su u 3. kolu u Tirani slavili protiv Albanije sa 3:1, čime su su revanširali albancima za subotnji poraz od 3:2.

Bh. odbojkaši su odlično otvorili meč i prva dva seta su bez većih problema riješili u svoju korist identičnim rezultatom 25:18. Albanija je uspjela treći dio meča dobiti sa 25:21, ali je naša reprezentacija u četvrtom setu ponovo dominirala i sa ubjedljivih 25:15 došla do prvog trijumfa u ovom ciklusa kvalifikacija.

BiH je trenutno treća u grupi sa 4 boda, koliko ima i drugoplasirana Rumunija ali uz meč manje. Švicarska je prva sa 5 bodova, dok Albanija na četvttom mjestu ima 2 boda.

Za dva dana našu selekciju očekuje gostovanje u Rumuniji.