Odbojka: Sloboda poražena od Banjaluke Volej

U okviru 16.kola Premijer lige BiH za odbojkašice Banjaluka Volej je u Mejdanu pobijedila domaću Sloboda sa 3:1.

Domaće su mnogo bolje otvorile meč jer su uspjele prvi set riješiti u svoju korist sa 25:19. Ipak u nastavku su gošće bile bolje. Prvo su u drugom dijelu uzvratile istom mjerom 25:19 za 1:1, da bi u trećem setu bile veoma ubjedljive i sa 25:14 povele 2:1. U četvrtom setu  Sloboda je zaigrala nešto bolje ali ipak nedovoljno da se izbori dodatni peti set. Banjaluka volej je sa 25:20 došla do konačne pobjede od 3:1.

Banjalučanke sa 12. trijumfom sezone nalaze se na trećem mjestu premijerligaške tabele, dok je Sloboda sa 11. porazom ipak na sigurnom sedmom mjestu sa šest bodova više od Kule Gradačac koja je u zoni ispadanja.

17. kolo donosi derbi za drugo mjesto na tabeli između Banjaluke Volej i Gacka dok će Sloboda u goste četvrtoplasiranom Mostaru.