Odigrane prve utakmice osmine finala Evropske i Konferencijske lige

U drugom po jačini UEFINOM klupskom takmičenju pretežno su slavili domaćini. Roma je sa 4:0 pred domaćim navijačima savladala Brighton, dok je istim rezultatom domaću pobjedu upisao i Marseille nad Villarealom. Freibrug je sa minimalnih 1:0 bio bolji od West Hama. Qarabag i Bayer Leverksen remizirali su 2:2, a isti rezultat viđen je u susretu Benfice i Rangersa.

Milan je pobijedio Slaviu Prag 4:2, dok je jedinu gostujuću pobjedu upisao Liverpool koji je bio ubjedljiv protiv Sparte Prag 5:1. Ranije Sporting i Atalanta našeg Seada Kolašinca odigrali su susret bez pobjednika 1:1, a bh. reprezentativac u dresu italijanskog tima na terenu je proveo svih 90 minuta.

U Konferencijskoj ligi Fenerbahce naših Edina Džeke i Radeta Krunića slavio je u gostima protiv Royale Uniona 3:0. Kapiten naše reprezentacije u igru je ušao u 78. minuti susreta, dok je Krunić zamijenio Freda 10 minuta ranije.

Identičnim rezultatom u Austriji Lille je savladao Sturm. Reprezentativac naše zemlje Jusuf Gazibegović u porazu svog tima na terenu je proveo svih 90 minuta. Ajax je remizirao sa Aston Villom 0:0, a Benjamin Tahirović nije dobio priliku za igru u ovom meču. Identičnim rezultatom završen je susret Servette – Viktoria Plzen.

Molde je pobijedio Club Brugge 2:1, Dinamo je bio bolji od PAOK-a 2:0, dok su gostujuće pobjede upisali Fiorentina nad Maccabi Haifom 4:3 i Maccabi Tel Aviv nad Olympiacosom 4:1.

Revanš susreti oba evropska takmičenja igraju se narednog četvrtka.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...