Plivačima Zmaj Alpamma 13 medalja na mitingu u Kruševcu

U subotu je u Kruševcu održan Međunarodni plivački miting „Vidovdanski kup 2018“. Na takmičenju je nastupilo preko 150 takmičara iz četiri zemlje Bugarske, Makedonije, Srbije i Bosne i Hercegovine iz 16 plivačkih klubova.

PK “Zmaj Alpamm” iz Tuzle nastupio je sa sedam takmičara koji su osvojili 13 medalja (5 zlatnih, 6 srebrnih i 2 bronzane):

• Eman Jahić (’10) je osvojio 5 medalja, 2 zlatne medalja osvojivši 1. mjesto u disciplinama 50 slobodno i 50 metara prsno, te 3 srebrne medalje osvojivši 2. mjesto u disciplinama 100 metara slobodno, 50 leđno i 50 metara delfin.
  • Zerina Vrabac (’10) je osvojila 4 medalje, 1 zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin, 1 srebrnu medalju na 50 prsno, te 2 bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara slobodno.
  • Dina Muminović (’10) je osvojila 3 medalje, 2 zlatne medalje u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara prsno, te 1 srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
  • Haris Konjić (’06) je osvojio 1 srebrnu medalju u disciplini 50 metara delfin.