Plivanje: 6 medalja takmičara Zmaj Alpamma na mitingu u Kruševcu

U subotu je u Kruševcu održan Međunarodni plivački miting „Vidovdanski Kup 2021“. Na takmičenju je nastupilo 15 plivačkih klubova sa preko 200 takmičara iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

PK “Zmaj Alpamm” Tuzla nastupio je sa sedam takmičara: Haris Konjić, Adnan Sarajlić, Kenan Dračić, Danijel Iličković, Salko Dropić, Ahmed Nuhanović i Mirza Softić.

U izuzetno jakoj konkurenciji plivači Zmaj Alpamma su osvojili 6 medalja (3 zlatne, 1 srebrnu i 2 bronzane), a postignuti su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (’06) je osvojio 3 medalje, dvije zlatne medalje u disciplinama 100 slobodno i 100 leđno i bronzanu medalju u disciplini 100 metara delfin.
  • Adnan Sarajlić (’04) je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 metara leđno.
  • Danijel Iličković (’04) je osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno.

ŠTAFETA:

• 4×50 metara slobodno (seniorska kategorija) u sastavu: Haris Konjić, Adnan Sarajlić, Danijel Iličković i Kenan Dračić zauzela je treće mjesto i osvojila bronzanu medalju.