Pobjeda Rome nad Liverpulom, 4:2 nedovoljno za finale Lige prvaka

ROME, ITALY - MAY 2: Cengiz Under (L) of AS Roma in action during the UEFA Champions League semi final return match between AS Roma and Liverpool FC at Stadio Olimpico on May 2, 2018 in Rome, Italy. ( Claudio Pasquazi - Anadolu Agency )
Roma je prva zaprijetila u 6. minuti kada je Florenzi šutirao sa 20-ak metara, ali nije bio precizan.

Liverpool je čekao svoju šansu iz kontre, a dočekao je već u 9. minuti kad je nakon velike greške Nainggolana Firmino asistirao Maneu za 1:0.

Roma je ekspresno izjednačila u 15. minuti kada je komičan autogol postigao Milner. Nakon ubačaja sa lijeve strane Lovren je želio izbiti loptu, ali je napucao svog saigrača i Karius je bio savladan.

U 26. minuti Redsi su stigli do drugog pogotka na susretu. Nakon kornera Džeko je nespretno reagovao i “asistirao” Wijnaldumu za novo vodstvo Liverpoola.

Roma je mogla stići do novog pogotka u 34. minuti kada je El Sharaawy šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio stativu.

Džeko je postigao pogodak u 52. minuti za 2:2 i na taj način je dao šansu svojoj ekipi za prolazak u finale. El Shaarawy je sjajno pucao nakon kontranapada, Karius je dobio loptu do Džeke, a Dijamant je bio priseban i poslao je loptu u mrežu. To je Edinu bio osmi pogodak u sezoni u Ligi prvaka.

Nakon sat vremena igre Roma je mogla stići u vodstvo, no rezervista Under je šutirao sa 12 metara u dobro postavljenog Kariusa.

Vučica je oštećena za penal u 63. minuti susreta. El Shaarawy je iz peterca snažno šutirao, a Alexander-Arnold je rukom odbio loptu u korner, no arbitar Skomina nije pokazao na bijelu tačku.

Roma je svim silama pokušavala doći do pogotka, a u tome je uspjela u samom finišu meča kada je Kolarov dodao loptu Nainggolanu, a Belgijanac je silovito šutirao i od stativu pogodio za 3:2.

Konačnih 4:2 postavio je Nainggolan u 90+3. minuti susreta kada je realizovao jedanaesterac.