Rukomet: Pobjeda Slobode u Kaknju

U 15. kolu Premijer lige BiH, rukometaši Slobode pobijedili su Kakanj u gostima 43:22. Slobodi je ovo bila druga pobjeda u nizu nakon što su u prošlom kolu savladali Borac na svom terenu. Crveno-crni su od samog početka utakmice nametnuli svoj ritam igre i nisu domaćima omogućili da ih ozbiljnije ugroze. Da će utakmica ići u jednom smjeru bilo je vidljivo već na poluvremenu, kada su izabranici Pere Miloševića vodili 20:5. U nastavku su prednost povećavali, a meč je završen 43:22. Koliko je Slobodina pobjeda bila dominantna najbolje pokazuje statistika, čak 13 igrača se upisalo u listu strijelaca. Najefikasniji je bio Buljina koji je postigao 7 golova, po 6 su upisali Pirić, Ovčina i Suhonjić. Dragičević je mrežu protivnika zatresao 5 puta, Čičkušić i Rajić po tri, a Bečić je postigao dva pogotka. Po jedan pogodak postigli su Vujović, Đukić, Bajraktarović, Nurkanović i Karahodžić. Ovo je ujedno bilo posljednje kolo u ovoj polusezoni. Sloboda se trenutno nalazi na sedmom mjestu prvenstvene tabele sa 17 osvojenih bodova, dok je Kakanj  posljednjeplasirani tim lige sa smo dva osvojena boda. Crveno-crnima sada slijedi odmor a zatim pripremanje za nastavak prvenstva i nove izazove koji ih očekuju u idućoj godini. Od klubova sa područja Tuzlanskog kantona Gradačac je jesenji dio sezone završio na petnaestom mjestu sa 6 bodova, Konjuh  je osmi sa 16, dok se Gračanica nalazi na petom mjestu ligaške tabele sa 18 osvojenih bodova.