Počela nova sezona fudbalske Premijer lige BiH, Tuzla City slavio u Gabeli

Utakmicama u Mostaru, Gabeli i Sarajevu počela je nova sezona fudbalske Premijer lige BiH.

Tuzla City je sjajno otvorio novo prvenstvo savladavši u gostima povratnika u najviši rang takmičenja GOŠK sa ubjedljivih 4:1 iako su domaći poveli već u 4. minuti golom Mandića. Izjednačio je Mašović u 20 minuta poslije, da bi gosti u drugom dijelu bili dominantni i sa dva gola Hadžića i jednim Mehanovića zasluženo došli do tri boda.

Sarajevo je na Koševu iznenađujuće poraženo od Sloge 2:1. De Oliviera je u 15. minuti pogodio za vodstvo domaćih, ali je tim iz Doboja u nastavku golovima Vidića preokrenuo rezultat.

Još u subotu Velež je na svom terenu sa 5:0 ubjedljivo savladao još jednog povratnika u Premijer ligu BiH Zvijezdu 09. Strijelci su bili Šturm, Anđušić, Krajnc, Mlinarić i Leai.

Odgođene su utakmice Zrinjski – Posušje, Široki Brijeg – Borac i Željezničar – Igman.    

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...