Nakon odlične debitantske sezone Košarkaškog kluba Živinice u A-2 ligi Bosne i Hercegovine, klub u sljedeću sezonu ulazi s novom upravom.
KK Živinice je u prošloj sezoni zauzeo treću poziciju u A-2 ligi, a malo je nedostajalo za plasman u viši rang takmičenja.
Za predsjednika Upravnog odbora je izabran Halil Muratović koji ističe da je cilj kluba popularizacija košarke u Živinicama, ali i cijeloj općini, saopćeno je iz KK Živinice.
– Okupili smo igrački kadar koji će biti respektabilan svima i koji će se boriti za A-1 ligu jer je to naš cilj u ovoj sezoni. Uprava će osigurati dobre uslove, iznad onih kakve imaju drugi klubovi u ovom rangu takmičenja. Zadatku smo pristupili maksimalno ozbiljno i nadamo se dobrim rezultatima – rekao je Muratović.
Klub u novu sezonu ulazi sa velikim ambicijama. Organizovana su sva radna tijela, a pokrenuta je i zvanična Facebook prezentacija.
Ekipa počinje pripreme u petak, 18. augusta.


