Poraz košarkaša Slobode od Zrinjskog

Košarkaši Slobode doživjeli su prvi domaći poraz u ovoj sezoni. U 8. prvenstvenom kolu u Mejdanu je slavio Zrinjski sa 108:101.

Obje ekipe su nakon duže pauze nastavile svoj takmičarski put ovim susretom, a da su željni igre pokazala je i ova vrlo zanimljiva utakmica do samog kraja.

Vidno oslabljen roster trenera Damira Mulaomerovića dobro je parirao ekipi iz Mostara u prvom poluvremenu. Sloboda je igrala bez Mustapića i Kaplanovića, ali rezultatska neizvjesnost je bila prisutna nakon prve četvrtine gdje je rezultat glasio 30:27 za goste.

Ista razlika ostala je i na poluvremenu kada se na odmor otišlo pri rezultatu 53:50 za mostarski klub.

U trećem periodu igre Zrinjski uspijeva napraviti nešto veću prednost koja kasnije prerasta u dvocifrenu pa se u posljednju dionicu ulazi kod rezultata 81:72.

Sloboda ubacuje u brzinu više i uspijeva doći do izjednačenja tri minute prije kraja 92:92 ali je u finišu za potpuni preokret ipak nedostajalo snage te je konačan rezultat glasio 108:101 za Zrinjski.

Ekipu iz Mostara do pobjede su vodili Ervin Carlbe sa 28 i Tihomir Vranješ sa 27, dok su kod Slobode najefikasniji bili Ibrahim Durmo sa 21 poenom i 20 skokova i Darrell Davis sa 20 poena.

Sloboda nakon šest odigranih susreta ima omjer od tri pobjede i isto toliko poraza. Sada slijedi reprezentativna pauza u kojoj će ekipa iz Tuzle odigrati zaostali  susret iz šestog kola protiv ekipe Bratunca.