Tuzla City na Tušnju do vrijedne pobjede protiv GOŠK-a

U susretu 16. kola Premijer lige BiH, na Tušnju su danas igrači Tuzla Cityja pobijedili ekipu GOŠK-a iz Gabele rezultatom 2:1 (0:0).

Nakon slabog prvog poluvremena, u kojem je bilo vrlo malo prilika za gol na obje strane, domaći su u nastavku krenuli energičnije i u 52. minuti postigli pogodak.

Strijelac je iz slobodnog udarca bio Murga, koji je šutirao iskosa, ali je uspio iznenaditi vratara gostiju Kozića.

U 70. minuti mogli su domaći riješiti pitanje pobjednika, ali Ubiparip nije uspio postići gol u situaciji “oči u oči” s vratarom GOŠK-a.

Već u slijedećem napadu ekipa trenera Neretljaka izjednačila je rezultat. Efendić je nepropisno zaustavio Ereiza, a sudac Topalović iz Zenice odmah je pokazao na “bijelu tačku”. Siguran realizator bio je Kulović.

Ipak, domaći su u 84. minuti uspjeli postići zlata vrijedan pogodak. Strijelac je bio stoper Kostić, na ubacivanje Ubiparipa.