Premijer liga BiH: Tuzla City – Sarajevo 2:1

0
71

Fudbaleri Tuzla City-ja nastavili su seriju odličnih rezultata pobijedivši na stadionu Tušanj u derbiju kola Sarajevo sa 2:1. Novom pobjedom mlađi tuzlanski premijerligaš se izdvojio na vrhu tabele.

Domaći su bolje otvorili susret. U 7. minuti nakon centaršuta Nukića tražili su igranje rukom Šerbečića ali se nije oglasio sudija Dragan Petrović. Već u narednom napadu Tuzla City-ja pokazao je na bijelu tačku kada je Mustafić srušio Husejinovića. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je najbolji strijelac prvenstva Vojo Ubiparip.

Poslije primljenog gola Sarajevo je uspjelo uspostaviti terensku ravnotežu. Bilo je nešto i ofanzivnije ali je tek u 28.minuti uspjelo zaprijetiti kada je iz dobre pozicije loše šutirao Milanović.  Šest minuta poslije pokušao je i Šerbečić nakon kornera ali nije bilo promjene rezultata.

Samo tridesetak sekundi drugog poluvremena bilo je dovoljno Tuzla City-ju da dođe do 2:0. Crnkić je pretrčao odbranu gostiju i matirao Kovačevića.

Moglo je Sarajevo uzvratiti u 53. minuti ali se Milanović obrukao poslije sjajne asistencije Velkoskog. U 71. minuti gosti su tražili jedanaesterac. U duelu su bili golman Fejzić i Rahmanović.

Sve dileme mogao je riješiti Crnkić u 84. minuti. Odlično ga je pronašao Ubiparip ali je Kovačević bio na visini zadatka.

U samoj završnici Sarajevo je uspjelo smanjiti. Igrala se 90. minuta kada je Letić centrirao, Ahmetović je šutirao glavom a nakon loše reakcije golmana Fejzića poslao odbijenu loptu u mrežu za  konačnih 2:1.