Premijer liga BiH: Tuzla City – Zrinjski 0:0

0
52

U okviru 5. kola Premijer lige BiH, Tuzla City i Zrinjski su na stadionu Tušanj odigrali bez golova, 0:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u igri između dva šesnaesterca. Naijinteresantniji detalj ovog dijela utakmice desio se odmah na startu susreta kada je udarcem iz okreta gostujućem golmanu Brkiću zaprijetio najbolji strijelac domaćeg tima Vojo Ubiparip.

Više uzbuđenja viđeno je u nastavku. Prvi su ozbiljnije akcije izveli igrači Zrinjskog.  Šut Stojkića odbranio je Fejzić, da bi zatim u 55. minuti šut Šovšića završio preko gola.

U 66. minuti domaći su tražili 11-erac, kada je u kaznenom prostoru nakon duela sa Jakovljevićem pao Nukić.

Isti igrač je devet minuta poslije imao najbolju šansu na utakmici za Tuzla City. Odlično ga je uposlio Crnkić ali je pogodio samo vanjski dio mreže.
Uzvratio je Zrinjski preko Mandića ali nije bilo promjene rezultata.

Ovim remijem mogu biti zadovoljniji u Tuzla City-ju. Mlađi tuzlanski premijerligaš je ostao u vrhu tabele sa deset bodova, dok Zrinjski ima samo 4 boda iz četiri odigrana susreta.

U narednom kolu Tuzla City gostuje kod Čelika, dok će Zrinjski u Mostaru ugostiti Borac.