Premijer liga: Tuzla City – Sloboda 2:1 (video izvještaj)

U okviru 7.kola Premijer lige BiH fudbaleri Tuzla City-ja su ostvarili svoju prvu pobjedu u gradskim derbijima protiv Slobode. Mlađi tuzlanski premijerligaš koji je u ovom meču bio domaćin slavio je sa 2:1.

Utakmica koja je prethodnih dana bila u centru pažnje tuzlanske javnosti, prije svega zbog odluke rukovodstva Tuzla City-ja da podijeli simpatizere klubova na različite tribine stadiona Tušanj, u prvih 45 minuta nije opravdala epitet derbija. Igralo se veoma oprezno sa obje strane pa oko 5000 gledalaca nije moglo vidjeti ozbiljniju šansu ni na jednoj strani.

Drugo poluvriejme je bilo mnogo uzbudljivije. Iskusniji sastav plavih krenuo je ofanzivnije, a u 52. minuti imali su veliku šansu za vodstvo. Crnkić je sjajno uposlio Ubiparipa koji je sve dobro uradio, ali je sjajni Lakić spasio mrežu Slobode.

Nakon toga uslijedio je kraći prekid zbog bakljade najvatrenijih navijača crveno crnih popularnih Fukara.

Prvi pogodak na utakmici viđen je u 62. minuti i to sa bijele tačke. Prethodno je kapiten Slobode Beganović u svom šesnaestercu srušio Crnkića, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Ubiparip.

Sloboda je uspjela uzvratiti 14 minuta poslije. Samo minut nakon ulaska u igru Livančić je na asistenciju Bekića izjednačio na 1:1.

Do svog prvog trijumfa nad Slobodom Tuzla City je došla u 86. minuti. Nukić je iskoristio svoju brzinu, poslao sjajnu povratnu loptu za Ubiparipa koji je potvrdio svoje napadačke vještine pogodivši sami lijevi ugao golmana Lakića za veliko slavlje plavog dijela zapadne tribine tušanjskog stadiona. Sa ova dva gola Vojo Ubiparip je već na šest pogodaka ove sezone.

U samoj završnici Sloboda je mogla do boda, ali je Fejzić uspio odbraniti šut Jusiću.

Reprezentativnu pauzu Tuzla City dočekuje na drugoj poziciji na tabeli sa bodom manje u odnosu na vodeći Željezničar, dok je Sloboda ostala na devet osvojenih bodova.