U vremenu kada su jednostavne i iskrene poruke često u drugom planu, publika je dobila jednu toplu i inspirativnu priču kroz novu pjesmu i spot „Idemo u džamiju“.
Ovaj projekat nastao je iz male ideje, dječijeg osmijeha i želje da se podsjeti na vrijednosti koje nas povezuju – zajedništvo, radost i važnost povratka onome što je zaista bitno. „Idemo u džamiju“ nije samo pjesma, već emotivna priča koja kroz muziku i vizuelni identitet prenosi poruku topline i pripadnosti.
Posebnu čar projektu dali su najmlađi učesnici, čiji su osmijesi i iskrena energija unijeli dodatnu autentičnost u cijelu priču. U realizaciji su učestvovali članovi hora „Šapat srca“, kao i mladi glumci Ajna, Ajnur, Emina, Ajiša, Zejneba, Hamza, Alija i Adi, uz podršku „majke“ Nasihe.
Autori projekta posebno ističu zahvalnost svima koji su na bilo koji način doprinijeli realizaciji, kao i porodici i prijateljima koji su pružili nesebičnu podršku tokom cijelog procesa stvaranja, a naročito u danima snimanja.
Pjesma i spot „Idemo u džamiju“ već pri prvom slušanju i gledanju donose emociju koja podsjeća na ljepotu zajedničkih trenutaka i važnost očuvanja pravih vrijednosti.
Publika sada ima priliku uživati u ovom toplom i iskrenom projektu koji, kako autori ističu, ima cilj da ugrije srca barem onoliko koliko je grijao njih dok su ga stvarali.