Gimnastičarke Kluba ritmičke gimnastike ”Sloboda” iz Tuzle ostvarile su sjajne rezultate na Državnom prvenstvu u Banja Luci. Sedam takmičarki ovog kluba su u individualnom programu osvojile 21 medalju, od toga: 10 zlatnih, 5 srebrenih i 6 bronzanih uz 6 pehara za višeboj.
Državni prvaci u višeboju su:
Seniorka Amila Bećirović – 2 zlatne, 2 srebrene medalje i pehar
Juniorka Esma Huskanović – 3 zlatne, 1 srebrenu medalju i pehar
Kadetkinja Latifa Džindo – 2 zlatne, 1 srebrenu medalju i pehar
Pionirka Nisa Šećerbegović – 3 zlatne medalje i pehar
Na prvenstvu su još učestvovali i osvojili medalje i pehare:
Seniorka Irma Jukić – 4 bronzane medalje i pehar
Kadetkinja Uma Šećerbegović – 1 bronzanu medalju
Mlađa kadetkinja Leonarda Crnogorac – 1 bronzanu i pehar
“Naporno smo se pripremali za ovo Državno prvenstvo i trud, rad i upornost se isplatila. Čestitam svojim gimnastičarkama na ovom zaista velikom uspjehu i nastavljamo istim tempom i za naredna takmičenja” rekla je trenerica kluba Svitlana Tinjić.
