Prvenstvo BiH u ritmičkoj gimnastici: 21 medalja Slobode, Amila Bećirović apsolutna seniorska prvakinja

Gimnastičarke Kluba ritmičke gimnastike ”Sloboda” iz Tuzle ostvarile su sjajne rezultate na Državnom prvenstvu u Banja Luci. Sedam takmičarki ovog kluba su u individualnom programu osvojile  21 medalju, od toga: 10 zlatnih, 5 srebrenih i 6 bronzanih uz 6 pehara za višeboj. 

Državni prvaci u višeboju su:

Seniorka Amila Bećirović – 2 zlatne, 2 srebrene medalje i pehar

Juniorka Esma Huskanović – 3 zlatne, 1 srebrenu medalju i pehar

Kadetkinja Latifa Džindo – 2 zlatne, 1 srebrenu medalju i pehar

Pionirka Nisa Šećerbegović – 3 zlatne medalje i pehar

Na prvenstvu su još učestvovali i osvojili medalje i pehare:

Seniorka  Irma Jukić – 4 bronzane medalje i pehar

Kadetkinja Uma Šećerbegović – 1 bronzanu medalju

Mlađa  kadetkinja Leonarda Crnogorac – 1 bronzanu i pehar

“Naporno smo se pripremali za ovo Državno prvenstvo i trud, rad i upornost se isplatila. Čestitam svojim gimnastičarkama na ovom zaista velikom uspjehu i nastavljamo istim tempom i za naredna takmičenja” rekla je trenerica kluba Svitlana Tinjić.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...