Rukometašice Jedinstva AR slavile protiv PAOK-a golom Sorak iz ‘deveterca’

Rukometašice Jedinstva Atlas Relaxa nisu se uspjele plasirati u naredni krug Challenge kupa iako su u uzvratnom susretu 3. kola pobijedile PAOK iz Soluna rezultatom 31:30 (15:16).

Grčke rukometašice u prvoj utakmici 3. kola pobijedile su u Solunu tuzlanski sastav rezultatom 24:17.

U dvorani Mejdan, pred oko 1.500 gledatelja, Tuzlanske su pružile maksimum kako bi anulirale prednost Grkinja, ali se ispostavilo da je ta prednost previsoka.

Koliko je susret bio “u egalu” govori podatak da je rezultat 24 puta bio izjednačavan.

Tračak nade u malo sportsko čudo ukazao se u 49. minuti kada je Neira Midžić postigla gol za prvo vodstvo Tuzlanki od dva gola (26:24), a ista igračica u 56. minuti pogodila je za 29:26.

Preostalo je, međutim, malo vremena da bi se anulirala prednost PAOK-a, koji tako ide u osminu finala ovog takmičenja.

Delirij u dvorani izazvao je pogodak Marijane Sorak nakon što je susret okončan, a ostalo je jedino da izvede deveterac. Pronašla je rupu u zidu Grkinja, lopta je pogodila stativu i odbila se u mrežu za veliku radost domaćih igračica i publike.

Vrijedi napomenuti da je ovo prva pobjeda jednog ženskog rukometnog kluba u evropskim kupovima od 2013. godine.

Uoči početka utakmice priređena je mala svečanost kojom su službeno igračku karijeru okončale Nermina Kušmič – Jogunčić, Indira Horozović – Čejvanović, Zorica Bošković – Unkić, te Sabina Zupčević.

Prigodna priznanja uručena su i bivšim rukometašicama Sanji Katić i Havi Huskić, te trenerima Zvjezdanu Tomiću i Jasminu Unkiću, jer su svi u prošloj sezoni doprinjeli uspjehu Jedinstva AR i poslije devet godina plasmanu u Challenge kup.