Najnovije vijesti

Rukometna U-20 reprezentacija BiH u Sarajevu će odraditi pripreme za Evropsko prvenstvo

Od 8. do 19. jula u Rumuniji održat će se U-20 Evropsko prvenstvo za rukometaše. BiH smještena je u grupu E te će za protivnike imati selekcije Švedske, Izraela i Rumunije. Kako bi se što bolje spremili za predstojeću evropsku smotru, naš nacionalni tim u Sarajevu će od 10. do 17. maja odraditi  mini pripreme.

Selektor Alen Hadžić objavio je spisak igrača za predstojeće reprezentativno okupljanje, a na spisku se nalaze:

Mihajlo Vujadinović (Trimo Trebnje; Slovenija), Dino Oštraković (Slovan Ljubljana; Slovenija), Milan Dedić (Izviđač), Emil Popaja (HK Aranas; Švedska), Emir Delić (Maglaj), Ante Toni Cvitanović (Metković Mehanika; Hrvatska), Bakir Hamurović (Krivaja), Alen Hadžimuhamedović (SG Bietigheim), Alem Hadžić (Eurofarm Pelister; Sjeverna Makedonija), Aden Lugavić (Konjuh), Roko Raguž (Zrinjski), Vahid Halilović (Metković Mehanika; Hrvatska), Kristian Katić (Izviđač), Ajdin Klis (Krivaja), Karlo Perić (Nexe Našice; Hrvatska), Adin Husanović (Krivaja), Kenan Salkičević (Skovde; Švedska) i Tin Filipović (Metković Mehanika; Hrvatska).

Osim selektora Hadžića u stručnom štabu još su i treneri Adam Savić i Andrej Bošnjak, te fizioterapeut Fikret Andelić. Sigurno da će predstojeće okupljanje naša selekcija iskoristiti da se što bolje uigra pred nadolazeće susrete, a i kako bi ostvarili što bolji rezultat na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Naš tim turnir će otvoriti 8. jula duelom sa Rumunijom. Dan kasnije na rasporedu je meč sa Izraelom, dok će mladi bh. rukometaši 11. jula snage odmjeriti sa vršnjacima iz Švedske.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...