Rusija 2018: Francuzi svjetski prvaci, Hrvatskoj srebro!

Nogometna reprezentacija Francuske po drugi put u svojoj historiji postala je prvak Svijeta. U finalnoj utakmici Mundijala u Rusiji Francuska je u Moskvi savladala Hrvatsku sa 4:2 u jednoj od najefikasnijih finalnih utakmica u historiji Svjetskih prvenstava.

Hrvatska je u ovom duelu imala više od igre, ali su francuzu bili mnogo efikasniji. Poveli su auto golom Mandžukića u 18. minuti. Izjednačio je Perišić deset minuta kasnije, da bi Grizman iz penala u 38. minuti vratio vodstvo svojoj reprezentaciji.

I u nastavku je Hrvatska imala više od igre, ali je Francuska uspjela iskoristiti sve “rupe” u odbrani protivnika te je golovima Pogbe i Mbapea došla do velikih 4:1.

Mandžukić je nakon velike greške golmana Lorisa u 69.minuti pogodio za 4:2 ali do kraja susreta Hrvatska nije uspjela sustići veliku prednost francuza.

I pored poraza u finalu reprezentacija naših zapadnih susjeda zaslužuje sve čestitke za osvojeno drugo mjesto na Mundijalu u Rusiji što je ovo Hrvatskoj i najveći uspjeh u historiji.