Skijašica Elvedina Muzaferija osvojila prve bodove za BiH u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je prve bodove u istoriji naše zemlje u takmičenjima za Svjetski kup u alpskom skijanju.

Dvadesetogodišnja Visočanaka na prvoj utrci sezone u alpskoj kombinaciji (utrke u slalomu i superveleslalomu) u austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeu zauzela je 29. mjesto osvojivši dva boda, sa ukupnim zaostatkom 9,25 sekundi iza pobjednice Federice Brignone.

Italijanka je bila najbrža u superveleslalomu, dok je u slalomu odbranila 15 stotinki prednosti nad dvostrukom svjetskom prvakinjom u toj disciplini Švicarkinjom Wendy Holdener. Treće mjesto osvojila je još jedna Italijanka, Marta Bassino, koja je zaostala 82 stotinke.

Na zahtjevnoj utrci superveleslaloma takmičarke su danas imale velikih problema na stazi zbog slabe vidljivosti i snježne podloge zbog čega su mnoge favortikinje ostale bez plasmana, među kojim Amerikanka Mikaela Shiffrin, Slovakinja Petra Vlhova, olimpijska prvakinja u toj disciplini Švicarkinja Michelle Gisin, Italijanka Sofia Goggia i Kanadčanka Marie-Michele Gagnon.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Mikaela Shiffrin sa 826 bodova, druga je Federica Brignone sa 565, a treća Slovakinja Petra Vlhova sa 513 bodova.

8. Corinne Suter (Švi) 325
9. Mina Fürst Holtmann (Nor) 281