Sloboda izgubila od GOŠK-a i dovela u pitanje opstanak u Premijer ligi BiH

U utakmici koju su u FK Sloboda proglasili ključnom u borbi za opstanak Tuzlaci su odigrali veoma loše te su na kraju zasluženo poraženi od GOŠK-a sa 2:1.

U prvom poluvremenu ekipa iz Gabele je bila mnogo bolja te je u 20. minuti zasluženo došla do vodstva. Grahovac je na sredini terena izgubio duel sa Hasanovićem koji je asistirao za Mulahusejnovića a ovaj je loptu kroz noge golmana Muminovića poslao u mrežu za 1:0.

U drugom poluvremenu Sloboda je imala jalovu inicijativu. Gosti su prijetili iz kontri a iz jedne takve situacije došli su do 2:0. Igrala se 50. minuta kada je ponovo pogriješio Grahovac a brzu akciju u gol pretvorio Hasanović.

U samoj završnici, tačnije u 86. minuti domaći uspjeli smanjiti na 1:2. Strijelac je bio Terzić poslije asistencije Weitzera.

Sada je definitivno da će Sloboda u preostala četiri kola sa Čelikom voditi veliu borbu za opstanak. Tuzalci imaju 30, a Zaničani pet bodova manje.