Sloboda na Tušnju bolja od Željezničara sa 1:0!

U okviru 9.kola  Premijer lige Fudbaleri Slobode pobijedili su sarajevski  Željezničar sa 1:0 .
Početne minute na Tušnju prlazile su u borbi na sredini terena,a onda sansu je za Slobodu kreirao Ordagić u 14 .minuti  susreta,prošao je po desnoj strani, ubacio  u sredinu, gdje loše reaguje Siniša Stevanović i šalje loptu prema svom golu, ali je Kjosevski sjajnom odbranom spasio svoj gol. Jedinu šansu Željezničar je imao već u narednom napadu. Pokušao je Zajko Zeba, a Muminović lagano brani. Domaći tim je do vodstva došao u 38. minuti utakmice, Ignjatović je lijepo spustio loptu za Sulejmana Krpića koji matira Kjosevskog za prednost Slobode od 1:0.

Nastavak je očekivano ponudio nešto aktivniju igru gostiju. Sloboda im međutim nije dozvoljavala previše prostora, a u 57. minuti je Željezničar dobio šansu da iz slobodnjaka ugrozi gol domaćeg tima. Sa 20 metara je dobro šutirao Zakarić, ali njegov udarac sjajno brani Muminović.

Zatresla je Sloboda mrežu gostiju i u 60. minuti. Pogodio je Grahovac, ali je gol poništen zbog ofsajda. Željo je krenuo ofanzivnije, ali nisu uspjeli napraviti ništa konkretnije.Sa druge strane  Sloboda je čekala šanse iz kontre. Do kraja je ipak ostalo 1:0 za tuzlake,a gosti su susret završili sa deset igrača, jer je u sudijskoj nadoknadi meča iskljucen zbog drugog žutog Graovac.Slobodi su ova tri boda zlata vrijedna, jer su sada polako počeli pomicati prema sredini premijerligaške tabele.