U derbiju začelja 24. kola rukometne Premijer lige BiH, Sloboda je savladala Leotar rezultatom 29:26. Bila je ovo utakmica bez rezultatskog značaja jer su oba tima već ranije ispala u niži rang takmičenja.
Susret je ponudio neizvjesnost i borbenost sa obje strane. Igralo se gol za gol, a domaći su tek krajem prvog poluvremena došli do 2 pogotka prednosti bilo je 12:10, a na odmor se otišlo pri vodstvu Slobode 14:12.
U nastavku Sloboda je zaigrala dosta bolje. Deset minuta prije kraja susreta domaći su imali 4 gola prednosti, bilo je 24:20, a zatim 26:22. Do kraja meča gosti su uspjeli ublažiti poraz na 29:26, a izabranici Emira Suhonjića upisali su osmu ligašku pobjedu u sezoni. U pobjedničkom timu istakli su se Čorić i Čolo sa po 9 golova, dok je u timu Leotara najefikasniji bio Milojević također sa 9 pogodaka.
Do kraja prvenstva ostala su još 2 kola. Sloboda i Leotar kao posljednje dvije plasirane ekipe na tabeli napuštaju društvo najboljih, dok je Izviđač ranije osigurao novu titulu prvaka BiH.
